Image-Content
راه اندازی تست بسیار تخصصی Anti-Phospholipase A2 receptor (PLA2R) IIFT
1397/04/25  
0ديدگاه

راه اندازی تست بسیار تخصصی Anti-Phospholipase A2 receptor (PLA2R) IIFT جهت تشخیص دقیق Primary membranous glomerulonephritis (pMGN)

 

گلومرولونفریت غشایی اولیه (MGN یا pMGN) که قبلا به عنوان نفروپاتی ایدیوپاتیک غشایی (IMN) یک بیماری التهاب مزمن مرتبط با کپسول کلیه (گلومرول) بوده که با کاهش فعالیت کلیه پیشرونده همراه است. مکانیسم این بیماری به فعالیت های اتوایمیون باز می گردد. این فعالیت های ایمونولوژیک به واسطه PLA2R (گلیکوپروتئین ترانس ممبرن) انجام می شود. تا به حال دو گروه اصلی از این گلیکوپروتئین شناسایی شده است: تیپ M و تیپ N که از این دو تیپ، نوع M به عنوان تارگت آنتی ژنی ماژور برای تشخیص اتوآنتی بادی های تولید شده، معرفی شده است.

022.png

گلومرولونفریت غشایی دارای نوع اولیه و ثانویه می باشد که باید از هم تشخیص داده شوند. این موضوع به این دلیل اهمیت دارد که باید از تجویز داروی اشتباه در مورد بیماران به دلیل سمیت داروها و همچنین عوارض جانبی جلوگیری شود. در حال حاضر برای تمیز دادن این دو زیر کلاس از بیوپسی کلیه و مطالعات هیستولوژیک و میکروسکوپ الکترونی استفاده می شود. این مطالعات بالینی به شدت به بیمار استرس وارد می کند و روشهای تهاجمی در مطالعات کلینیکال محسوب می شود، اگرچه اخیرا روش های بهتر و سریع تری برای مطالعه و تشخیص ساب کلاس بیماری تدوین شده است. از جمله این روشها، ارزیابی های سرولوژیک می باشد که زمان بسیار کمتری نسبت به روش های هیستولوژیک نیاز دارد.اتوآنتی بادی های کلاس IgG بر علیه PLA2R بسیار اختصاصی هستند، به طوری که در سرم 70 تا 75 درصد بیماران دیده می شود. مزیت ارزیابی این مارکر این است که در اهدا کنندگان خون و بیماران مبتلا به لوپوس و یا بیماران مبتلا به نفریت IgA می باشند، این مارکر مشاهده نشده است.

023.jpg

روش نوینی که توسط آزمایشگاه نوبل ارائه شده است، بواسطه تکنیک ایمونوفلورسانس می باشد که می توان بر خلاف روش سرولوژی که کیفی می باشد، هم کیفی و هم به صورت کمی نتایج را گزارش کند. به وسیله گزارش تیتر اتوآنتی بادی می توان ارزش تشخیصی و پیش بینی کاملی از عود و یا بهبود بیماری را ارائه نمود. همچنین پس از پیوند کلیه می توان بوسیله روش تخصصی ما عود پس از پیوند کلیه برآورد نمود.

"جهت آگاهی از خدمات تخصصی-تشخیصی نوبل با ما تماس بگیرید"

آمار بازدید:739
نظرات کاربران  
امتیاز به مطلب:   97  





Barcode_QR
کلیه حقوق این وب سایت و محتوای آن متعلق به آزمایشگاه نوبل اصفهان می باشد
Telegram instagram Googleplus Facebook Twiter Aparat
طراحی و توسعه واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات طراحی و توسعه احسان روشن مهر طراحی و توسعه ارغوان بهرامی