تست تخصصی Thrombocytes (Human) به روشی متفاوت و نوین در آزمایشگاه نوبل
1397/04/25  
0ديدگاه

تست تخصصی Thrombocytes (Human) به روشی متفاوت و نوین در آزمایشگاه نوبل

 

ترومبوسایت ها (پلاکت ها) قطعات سیتوپلاسمی از مگاکاریوسیت های تولید شده در مغز استخوان هستند که وظایف مهمی در هموستاز خون و جلوگیری از خونریزی های شدید به عهده دارند. هنگامی که سطح پلاکت ها از 150هزار واحد کمتر گردد، وضعیتی بنام ترومبوسایتوپنی به وحود می آید که در صورت کاهش بیش از حد تعداد پلاکت ها تا 30هزار و یا کمتر، احتمال خطر خونریزی های شدید افزایش میابد. هنگامی که ترومبوسایتوپنی ایجاد می شود، تعیین علت صحیح آن بعلت انتخاب درمان مناسب امری ضروری است. البته ارزیابی دلایل بالینی این بیماری کاری بس دشوار بوده که نیازمند تست های تشخیصی دقیقی می باشد، زیرا هم کاهش تولید پلاکت و هم افزایش تخریب پلاکت هر دو می توانند در روند این بیماری سهیم باشند.

006.jpg

افزایش تخریب پلاکت ها عموما بواسطه اتوآنتی بادی های ضد پلاکت ها می باشد که در مواردی مانند Idiopathic thrombocytopenic purpura (ITP) رخ می دهد. این آنتی بادی ها در بیماری های خود ایمن دیگری همچون لوپوس اریتروماتوز سیستمیک (SLE) نیز مشاهده شده اند.

007.jpg

آزمایشگاه نوبل تست تشخیصی بسیار دقیقی را برای ارزیابی اتوآنتی بادی های ضد ترومبوسایت ها با بهره گیری از تکنیک بسیار حساس و دقیق ایمونوفلورسانس ارائه نموده که بوسیله این تست می توان اتوآنتی بادی های ضد پلاکتی از کلاس IgG را با حساسیت 79% و اختصاصیت 83% ردیابی نموده و به پزشک معالج گزارشی جامع جهت درمان هرچه بهتر را ارائه کند.


"جهت هماهنگی انجام تست های تخصصی و بازدید متخصصان از آزمایشگاه نوبل با ما تماس بگیرید"

آمار بازدید:18
نظرات کاربران  
امتیاز به مطلب:   0  

کلیه حقوق این وب سایت و محتوای آن متعلق به آزمایشگاه نوبل اصفهان می باشد

طراحی و توسعه واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات طراحی و توسعه احسان روشن مهر طراحی و توسعه ارغوان بهرامی