Image-Content
تست نوینی در جهت شناسایی و درمان سقط مکرر
1397/04/24  
0ديدگاه

تستی نوین در جهت درمان سقط مکرر

APCA TEST

013.png

امروزه سقط خود به خودی شایعترین عارضه بارداری است که استرس قابل توجهی را به زوج های طالب فرزند وارد می کند. علل سقط مکرر خود به خودی چند عاملی (مولتی فاکتوریال) می باشد، ولی می توان آنها را به دو دسته عمده جنینی (ناشی از کاریوتایپهای غیر طبیعی) و یا مادری تقسیم کرد.

در بیش از 80 درصد موارد عوامل ايمونولوژيك (اختلالات سیستم HLA مادر و جنین، اختلالات گروه خونی، آنتی بادی ضد اسپرم و ...) در سقط مکرر دخیل هستند.

چنین به نظر می رسد که زوج های دچار سقط های خودبه خودی غیر قابل توجیه، به نوعی اختلال آلوایمیون مبتلا می باشند که از ایجاد واکنش های ایمنی لازم در مادر برای بقاء جنین جلوگیری می کند. در چنین شرایطی ایمن سازی با سلول های تک هسته ای پدری به عنوان یک درمان مطرح شده است که از به اشتراک گذاشتن آنتی ژن های  HLA بین زوجین به عنوان معیاری برای ایمن سازی استفاده می شود

014.png

آزمایشگاه نوبل با در نظر گرفتن اهمیت لنفوسیت تراپی در درمان برخی از زنان دچار سقط مکرر اقدام به راه اندازی تست(APCA(Anti-paternal-cytotoxic antibody در این  مرکز نموده است.

 نوع نمونه و روش اندازه گیری

این تست به روش HLA با استفاده از سرم مادر و لنفوسیت های پدر در شرایط آزمایشگاهی انجام می شود و ایجاد آنتی بادی های سیتوتوکسیک مادر برعلیه لکوسیت های پدری ( APCA ) مورد بررسی قرار می گیرد.

 


آمار بازدید:95
نظرات کاربران  
امتیاز به مطلب:   0  

Barcode_QR
کلیه حقوق این وب سایت و محتوای آن متعلق به آزمایشگاه نوبل اصفهان می باشد
Telegram instagram Googleplus Facebook Twiter Aparat
طراحی و توسعه واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات طراحی و توسعه احسان روشن مهر طراحی و توسعه ارغوان بهرامی