Image-Content
معرفی بخش داروها و متابولیت ها
1397/04/02  
0ديدگاه

امروزه جهت درمان بیماری ها از طیف وسیعی از داروها استفاده می شود. تلاش پزشکان در جهت درمان صحیح و به موقع امراض معطوف گشته که این امر مستلزم شناخت دقیق نوع بیماری، تجویز داروی مناسب و پیگیری روند درمانی است. بعلاوه در تجویز داروها باید به این نکته توجه نمود که مکانسیم عمل، طول مدت فعالیت بیولوژیکی در بدن، طول مدت متابولیزه شدن در کبد و مدت زمان لازم برای دفع آن از طریق کلیه به چه صورتی است. به عبارت دیگر باید سمیت و کارکرد داروها در کنار همدیگر سنجیده شود. بنابراین ارزیابی دوز دارو در مایعات بدن و متابولیت های واسط منتج شده از آن توسط بدن و یا خود دارو از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

دپارتمان تخصصی بیوشیمی دارای دستگاه های بسیار پیشرفته جهت ارزیابی داروها و متابولیت های گوناگون می باشد که با توجه به استقبال بسیار بالای مراجعین محترم این تست ها به صورت روزانه انجام می شود. از جمله داروهای قابل اندازه گیری داروهای ضد تشنج (فنی توئین، کاربامازپین، فنوباربیتال و والپرات سدیم)، داروی مرتبط با بیماران قلبی Digoxin نیز به صورت روتین و نیز اورژانسی قابل انجام خواهد بود.

001.jpg

علاوه بر داروها، ارزیابی متابولیت ها نیز از اهمیت ویژه ای در تشخیص و درمان بسیاری از عارضه ها موثر است که بنا به اهمیت این موضوع دپارتمان تخصصی بیوشیمی پنل کامل تشخیص متابولیت ها و عناصر حیاتی را به مراجعین عزیز ارائه نموده است. اندازه گیری عناصر سدیم، پتاسیم، کلسیم، کلسیم یونیزه، لیتیوم، روی، آهن و بسیاری از متابولیت های مهم از جمله الکل ها، اسید آمینه، نوکلئوتیدها، آنتی اکسیدانها، اسیدهای آلی و ویتامین ها از جمله خدمات جامع تشخیصی آزمایشگاه تخصصی نوبل می باشد.
002.jpg

آمار بازدید:368
نظرات کاربران  
امتیاز به مطلب:   0  

Barcode_QR
کلیه حقوق این وب سایت و محتوای آن متعلق به آزمایشگاه نوبل اصفهان می باشد
Telegram instagram Googleplus Facebook Twiter Aparat
طراحی و توسعه واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات طراحی و توسعه احسان روشن مهر طراحی و توسعه ارغوان بهرامی