Image-Content
ارزیابی فلزات سنگین
1397/03/23  
0ديدگاه

ارزیابی فلزات سنگین

 

صنعتی شدن جوامع باعث اثر گذاری بر روی شیوه زندگی افراد و همچنین تغییرات محیطی شده است. مواد صنعتی و پس ماندهای کارخانجات سبب آلودگی های خارج از کنترل می گردد که در خاک، آب و مواد مصرفی روزمره جامعه نفوذ کرده و متاسفانه شاهد افزایش روزافزون بیماری های ناشی از تجمع مواد شیمیایی و فلزات سمی هستیم.

بیماریهایی که از تجمع مواد شیمیایی و فلزات سمی ایجاد می شوند شامل مسمومیت، اختلالات تنفسی و آسم، بیماری های کلیه  و مثانه، نارسایی کبدی و بیماری های گوارشی، بیماری های بافت استخوان و دستگاه عصبی مرکزی و ... می باشند. با توجه به اهمیت سموم و آلاینده های مواد غذایی و نیز محیط های صنعتی و تاثیر آن ها بر روی سلامت، جهت اطمینان از وجود فلزات سنگین در افراد، آزمایشگاه نوبل پنل بسیار گسترده ای تشخیصی در بخش اتمیک خود ایجاد نموده که با بهره گیری از دستگاه های جذب اتمی Perkin Elmer و Varian و از کمپانی های شناخته شده و رفرانس آمریکایی با دقتی بی نظیر، پایین ترین مقادیر ممکن را ارزیابی و در کمترین زمان ممکن نتایج را ارائه می نماید.

از جمله فلزات سنگین اندازه گیری شده در بخش تخصصی اتمیک در جدول زیر به صورت خلاصه توضیح داده شده:

ردیف

نام فلز

اختصار

نوع نمونه

میزان نمونه

1

سرب

Pb

خون تام

µL500

2

سرب

Pb

ادرار

500µL

3

سلنیوم

Se

سرم

200µL

4

کادمیوم

Cd

خون تام

500µL

5

منگنز

Mn

خون تام

500µL

6

کبالت

Co

ادرار

2cc

7

نیکل

Ni

سرم

2cc

8

مس

Cu

سرم

 500µL

9

مس

Cu

ادرار

2cc

10

آرسنیک

As

ادرار

2cc

11

جیوه

Hg

ادرار

2cc

12

آلومینیوم

Al

سرم

500µL

13

کروم

Cr

ادرار

2cc

14

روی

Zn

سرم

L 500µ

15

روی

Zn

ادرار

2cc

 

آزمایشگاه نوبل به عنوان مرکز تشخیصی پیشرو در کشور به اطلاع متخصصین طب کار و آزمایشگاه های همکار می رساند در آینده ای بسیار نزدیک آزمایشگاه نوبل گسترده ترین پنل تشخیصی فلزات و مواد شیمیایی کشور را با استفاده از بروزترین دستگاه های جهان و با بالاترین دقت ارزیابی ممکن ارائه خواهد نمود. شکل زیر نمونه کوچکی از پنل تشخیصی آینده خواهد بود:

 013.jpg

آزمایشگاه نوبل برای ارزیابی فلزات سنگین پنل جامعی را ارائه نموده که با بهره گیری از بهترین و بروزترین دستگاه های جهان، آزمایشات تخصصی را با بالاترین استاندارهای بین المللی انجام داده و نتایج را به پزشک معالج و یا ارگان های طرف قرارداد در اسرع وقت تحویل می دهد.

آمار بازدید:336
نظرات کاربران  
امتیاز به مطلب:   0  

Barcode_QR
کلیه حقوق این وب سایت و محتوای آن متعلق به آزمایشگاه نوبل اصفهان می باشد
Telegram instagram Googleplus Facebook Twiter Aparat
طراحی و توسعه واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات طراحی و توسعه احسان روشن مهر طراحی و توسعه ارغوان بهرامی