Image-Content
تشخیص مایکوپلاسماها و اوروپلاسماها به روش ایمنوفلورسانس
1397/03/23  
0ديدگاه

تشخیص (IgA, IgG, IgM) مایکوپلاسما هومینیس (Mycoplasma Hominis) و اوروپلاسما اورولیتیکوم (Ureaplasma Urealyticum) به روش ایمونوفلورسانس

 

مایکوپلاسماها و اوروپلاسماها باکتری های کوچکی بوده که فاقد دیواره سلولی می باشند و اغلب به آنتی بیوتیک مقاوم هستند و همچنین دارای گونه های متفاوتی می باشند. بعنوان مثال 12 تیپ متفاوت از گونه مایکوپلاسما در انسان شناخته شده است.

اوروپلاسما اورولیتیکوم باعث عفونت در دستگاه ادراری و اندام های زایشی، مانند کانال های ادراری، واژن، رحم، پروستات و بیضه ها می شود. عفونت ها اغلب بدون نشانه هستند و در زنان باردار می تواند باعث سقط جنین شود. این باکتری در نوزادانی که کاهش وزن دارند می تواند باعث عفونت تنفسی و مننژیت شود.

009.jpg

40 تا 80 درصد زنان بالغ معمولا عفونت اوروپلاسما اورولیتیکوم دارند.

مایکوپلاسما هومینیس نیز باعث عفونت دستگاه ادراری و عفونت رحمی می شود که معمولا توسط راه های جنسی انتقال پیدا می کند.

تشخیص عفونت های ادراری غیر چرک زا که در آزمایشگاه قابل کشت نمی باشند و اغلب توسط گونه های مایکوپلاسما، اوروپلاسما و کلامیدیا انجام می شود، مشکل می باشد.

 010.jpg

آزمایشگاه نوبل مفتخر است با راه اندازی کیت های اختصاصی اوروپلاسما اورولیتیکوم و مایکوپلاسما هومینیس به روش ایمونوفلورسانس می تواند به پزشکان متخصص عفونی، زنان، اورولوژیست و همکاران دیگر در زمینه تشخیص این گونه عفونت ها کمک کند.

آمار بازدید:548
نظرات کاربران  
امتیاز به مطلب:   0  

Barcode_QR
کلیه حقوق این وب سایت و محتوای آن متعلق به آزمایشگاه نوبل اصفهان می باشد
Telegram instagram Googleplus Facebook Twiter Aparat
طراحی و توسعه واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات طراحی و توسعه احسان روشن مهر طراحی و توسعه ارغوان بهرامی