Image-Content
الکترولومینسانس (ELC) روشی نوین و بسیارحساس در تشخیص آنالیت ها
1397/04/27  
0ديدگاه

در چند دهه اخیر روش های سنجش ایمنی به طور فزآینده ای برای اندازه گیری مواد و آنالیت های مختلف در مایعات بدن مورد استفاده قرار گرفته اند. اساس این روش ها بر مبنای استفاده از آنتی بادی بر علیه آنالیت مورد سنجش می باشد. با توجه به ویژگی بالای آنتی بادی ها این روش ها از اختصاصیت بالایی برخوردارند.

در روش کمی لومینسانس با توجه به ایجاد نور توسط ماده نشاندار کننده شدت نور تابش یافته است که اندازه گیری می شود. روش کمی لومینسانس با وجود برتری های متعددی که نسبت به دو روش پیش گفته شد، اما هنوز نواقصی داشت: به عنوان مثال با توجه به عدم قابلیت کنترل محل تابش نور حاصل و هم چنین عدم قابلیت کنترل محدود زمانی این تابش، امکان تعیین غلظت های بسیار اندک آنالیت امکان پذیر نبود. برای اصلاح این نواقص در چند سال اخیر روش جدید الکترو کمیلومینسانس ابداع گردید. این روش حساس ترین روش ایمونواسی است ، تا حدودی که با آن می توان غلظت هایی به میزان 15-10 مول از آنالیت را در زمان بسیار کوتاهی سنجید. در این روش الکترودی از جنس پلاتین به سیستم افزوده شده که باعث تمرکز نور در محل آشکار ساز می شود و از تفرق آن جلوگیری می کند. این الکترود هم چنین محدوده زمانی واکنش را نیز تنظیم می کند، به طوری که با برقراری جریان الکتریکی، واکنش تولید نور آغاز و با قطع آن واکنش خاتمه می یابد. از قابلیت های دیگر این سیستم نوین، توانایی سنجش چند آنالیت متفاوت به طور هم زمان در نمونه مورد آزمایش می باشد. آزمایشگاه تشخیص طبی نوبل مفتخر است هم گام با آزمایشگاه های معتبر کشورهای اروپایی و آمریکایی با استفاده از دستگاه Elecsys 2010 می تواند تست های هورمونی تخصصی را با بالاترین حساسیت و اختصاصیت در کوتاه ترین زمان انجام دهد.

012.jpg

از دیگر مزایای مهم این سیستم ، جواب دهی سریع (حتی برای تست های کم درخواست و فوق تخصصی) می باشد که این امر موجب عدم اتلاف وقت و در نتیجه رضایتمندی هرچه بیشتر بیماران و پزشکان محترم می باشد. 


آمار بازدید:96
نظرات کاربران  
امتیاز به مطلب:   0  

Barcode_QR
کلیه حقوق این وب سایت و محتوای آن متعلق به آزمایشگاه نوبل اصفهان می باشد
Telegram instagram Googleplus Facebook Twiter Aparat
طراحی و توسعه واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات طراحی و توسعه احسان روشن مهر طراحی و توسعه ارغوان بهرامی